Разлика помеѓу преработките на „Драган Богдановски“

нема опис на уредувањето
 
=== Основање на ВМРО-ДПМНЕ ===
[[Податотека:Dragan Bogdanovski VMRO Kongres.jpg|thumb|Драган Богдановски на конгресот на ВМРО-ДПМНЕ]]
На првиот конгрес на [[ВМРО ДПМНЕ]], одржан во Прилеп на 6 и 7 април [[1991]] г., Богдановски е избран за почесен претседател на партијата, а од 1991 до 1993 г. е претседател на Задграничниот комитет на ВМРО ДПМНЕ за Европа.
 
188

уредувања