Разлика помеѓу преработките на „Драган Богдановски“

нема опис на уредувањето
с (r2.6.3) (Бот Додава: bg:Драган Богдановски)
[[Податотека:DB-Portret.jpg|thumb|Портрет на Драган Богдановски]]
'''Драган Богдановски''' (с. [[Клечовце]], [[Кумановско]], [[18 септември]] [[1929]] - Федериција, [[Данска]], [[31 мај]] [[1998]]) бил еден од најпознатите македонски политички емигранти по [[1945]] година и еден од основачите на [[ВМРО ДПМНЕ]]. Богдановски 30 години бил во челните редови на патриотски настроената македонска емиграција.
 
188

уредувања