Дискус: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ca:Symphysodon
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.2) (Бот Додава: ms:Discus (ikan))
с (r2.7.1) (Бот Додава: ca:Symphysodon)
[[ar:ديسكس]]
[[az:Discus]]
[[ca:Symphysodon]]
[[cs:Terčovec]]
[[de:Diskusfische]]
4.506

уредувања