Разлика помеѓу преработките на „Тулска област“

Додадени 39 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: ga:Cúige Thula, no:Tula oblast
с (Бот Додаје: ms:Wilayah Tula)
с (Бот Додаје: ga:Cúige Thula, no:Tula oblast)
[[fi:Tulan alue]]
[[fr:Oblast de Toula]]
[[ga:Cúige Thula]]
[[he:מחוז טולה]]
[[hr:Tulska oblast]]
[[nl:Oblast Toela]]
[[nn:Tula oblast]]
[[no:Tula oblast]]
[[pl:Obwód tulski]]
[[pt:Oblast de Tula]]
46.384

уредувања