Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: eo:Praslava lingvo
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: en:Proto-Slavic)
с (r2.7.1) (Бот Додава: eo:Praslava lingvo)
[[en:Proto-Slavic]]
[[es:Idioma proto-eslavo]]
[[eo:Praslava lingvo]]
[[fr:Proto-slave]]
[[hr:Praslavenski jezik]]
86.434

уредувања