Пегаз (митологија): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Менува sk:Pegas (kôň)
[проверена преработка][проверена преработка]
(нема никаков навод)
с (r2.7.2) (Робот: Менува sk:Pegas (kôň))
[[Категорија:Потомство на Посејдон]]
[[Категорија:Старогрчки митски суштества]]
 
Пегаз, пегаз
 
[[ar:حصان مجنح]]
[[eo:Pegazo (mitologio)]]
[[eu:Pegaso]]
[[fa:پگاسوس]]
[[fr:Pégase]]
[[gl:Pegaso]]
[[sq:Pegazi]]
[[simple:Pegasus]]
[[sk:PegasosPegas (kôň)]]
[[sl:Pegaz]]
[[sr:Пегаз]]
[[uk:Пегас]]
[[zh:珀伽索斯]]
 
 
Пегаз, пегаз
59.415

уредувања