Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Додаден 21 бајт ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ce:Астана
с (Бот Додава: vep:Astana)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ce:Астана)
[[Категорија:Градови во Централна Азија]]
[[Категорија:Планирани градови]]
 
[[vep:Astana]]
 
[[ace:Astana]]
[[kbd:Астана]]
[[af:Astana]]
[[am:አስታና]]
[[be:Горад Астана]]
[[be-x-old:Астана]]
[[bg:Астана]]
[[bo:ཨ་སི་ཐ་ན།]]
[[bs:Astana]]
[[br:Astana]]
[[bg:Астана]]
[[ca:Astanà]]
[[cs:Astana]]
[[kk:Астана қаласы]]
[[rw:Astana]]
[[ky:Астана]]
[[sw:Astana]]
[[kv:Астана]]
[[ht:Astana]]
[[ku:Astana]]
[[ky:Астана]]
[[mrj:Астана]]
[[la:Astana]]
[[nl:Astana (stad)]]
[[ja:アスタナ]]
[[ce:Астана]]
[[no:Astana]]
[[nn:Astana]]
[[pl:Astana]]
[[pt:Astana]]
[[kbd:Астана]]
[[kaa:Astana]]
[[ro:Astana]]
[[diq:Astana]]
[[zh:阿斯塔納]]
[[vep:Astana]]
34.422

уредувања