Мадја Прадеш: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.5.4) (Бот Менува: sa:मध्यप्रदेशः)
Нема опис на уредувањето
! colspan="2" bgcolor="#DEFFAD" | Мапа
|-----
| colspan="2" align="center" bgcolor="#E8E8E8" | <center>[[Податотека:India_Madhya_Pradesh_locator_mapMadhya Pradesh in India (disputed hatched).svg|н|250п|Положба на Мадја Прадеш во Индија]]</center>
|}
 
Анонимен корисник