Разлика помеѓу преработките на „Махараштра“

Додадени 10 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Бот Додава: ps:مهاراشترا)
! colspan="2" bgcolor="#DEFFAD" | Мапа
|-----
| colspan="2" align="center" bgcolor="#E8E8E8" | <center>[[Податотека:India_Maharashtra_locator_mapMaharashtra in India (disputed hatched).svg|н|250п|Положај Махараштре у Индији]]</center>
|}
[[Податотека:Maharashtra (62).jpg|мини|десно|300п|Планините во Махараштра]]
Анонимен корисник