Разлика помеѓу преработките на „Орбитален период“

с
r2.7.2) (Бот Додава: ky:Сидерикалык мезгил
с (r2.7.1) (Бот Додава: oc:Periòde sinodic)
с (r2.7.2) (Бот Додава: ky:Сидерикалык мезгил)
[[ast:Periodu orbital]]
[[bn:নাক্ষত্রিক পর্যায়]]
[[bg:Орбитален период]]
[[bs:Orbitalni period]]
[[bg:Орбитален период]]
[[ca:Període orbital]]
[[cs:Doba oběhu]]
[[it:Periodo di rivoluzione]]
[[he:זמן הקפה]]
[[ky:Сидерикалык мезгил]]
[[la:Periodus orbitalis]]
[[lv:Apriņķojuma periods]]
5.636

уредувања