Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Тиверополник“

==Новак Ѓоковиќ/Novak Djokovic==
Molim vas da u cilju informisanosti i kvaliteta proverite i odobrite stranicu Новак Ѓоковиќ posto je poslednja provera od 15 septembra a na cekanju 7 promena, takodje molim sve administratore na Makedonskoj Vikipediji da se ukljuce u taj proces. Pozdrav iz Srbije za Makedonce i Makedoniju. Hvala. Blagodaram.
 
== Јубилејна статија ==
Здраво. Потсетување дека е во тек [[Википедија:Јубилејни статии/54.000|гласањето за јубилејна статија]]. Се надевам дека и овој пат ќе избереме статија со занимлива содржина. Поздрав.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 11:03, 31 јануари 2012 (CET)