Разлика помеѓу преработките на „Дијалектологија“

с
Бот Додаје: dsb:Dialektologija
(Нова страница: Дијалектологијата (грч. dialektos= говор, зборување, logos= наука) е гранка на [[лингвист...)
 
с (Бот Додаје: dsb:Dialektologija)
 
 
[[Категорија: лингвистика]]
[[Категорија: дијалектологија]]
 
[[bg:Диалектология]]
[[bn:উপভাষাতত্ত্ব]]
[[bg:Диалектология]]
[[ca:Dialectologia]]
[[cs:Dialektologie]]
[[cv:Диалектологи]]
[[cs:Dialektologie]]
[[cy:Tafodieitheg]]
[[de:Dialektologie]]
[[dsb:Dialektologija]]
[[en:Dialectology]]
[[es:Dialectología]]
[[et:Dialektoloogia]]
[[es:Dialectología]]
[[fr:Dialectologie]]
[[hr:Dijalektologija]]
[[hsb:Dialektologija]]
[[hr:Dijalektologija]]
[[it:Dialettologia]]
[[ja:方言学]]
[[lb:Dialektologie]]
[[ja:方言学]]
[[pl:Dialektologia]]
[[ru:Диалектология]]
[[wa:Diyalectolodjeye]]
[[zh:方言学]]
 
 
[[Категорија: лингвистика]]
[[Категорија: дијалектологија]]
2.747

уредувања