Висла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: hi:विस्चुला नदी
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Visla)
с (r2.7.1) (Бот Додава: hi:विस्चुला नदी)
[[gl:Río Vístula]]
[[ko:비스와 강]]
[[hi:विस्चुला नदी]]
[[hr:Visla]]
[[id:Sungai Vistula]]
9.281

уредување