Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: nl:Perdiccas I van Macedonië
с (Отстрането уредувањето на 213.135.161.165 (разговор), вратено на последната верзија на 77.29.145.49)
с (r2.7.1) (Бот Менува: nl:Perdiccas I van Macedonië)
[[ko:페르디카스 1세]]
[[it:Perdicca I di Macedonia]]
[[nl:PerdikkasPerdiccas I van Macedonië]]
[[ja:ペルディッカス1世]]
[[no:Perdikkas I av Makedonia]]
9.281

уредување