Разлика помеѓу преработките на „Бокс“

Додадени 18 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: ang:Fȳstlāc
с (r2.7.1) (Бот Додава: ilo:Boksingero)
с (r2.7.2) (Бот Додава: ang:Fȳstlāc)
 
[[af:Boks]]
[[ang:Fȳstlāc]]
[[ar:ملاكمة]]
[[an:Boxeyo]]
[[be:Бокс]]
[[be-x-old:Бокс]]
[[bg:Бокс (спорт)]]
[[bo:ཁུར་འཛིང་།]]
[[bs:Boks]]
[[bg:Бокс (спорт)]]
[[ca:Boxa]]
[[cs:Box]]
5.636

уредувања