Висла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sh:Visla
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Visla)
[[szl:Wisła]]
[[sr:Висла]]
[[sh:Visla]]
[[fi:Veiksel]]
[[sv:Wisła]]
86.434

уредувања