Разлика помеѓу преработките на „Бурунди“

Додадени 52 бајти ,  пред 8 години
с
с (r2.7.2) (Бот Менува: ku:Burundî; козметички промени)
с (r2.7.2) (Бот Додава: my:ဘူရွန်ဒီနိုင်ငံ)
 
{{Африка}}
[[nso:Burundi]]
 
[[Категорија:Бурунди]]
 
[[ms:Burundi]]
[[mn:Бурунди]]
[[my:ဘူရွန်ဒီနိုင်ငံ]]
[[nah:Burundi]]
[[na:Burundi]]
[[stq:Burundi]]
[[st:Burundi]]
[[nso:Burundi]]
[[sq:Burundi]]
[[scn:Burundi]]
59.415

уредувања