Европско првенство во ракомет за мажи 1998: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:1998 European Men's Handball Championship)
Нема опис на уредувањето
{{Infobox International Handball Competition
| tourney_name = EHFЕвропско Europeanпрвенство Men'sво Handballракомет Championshipза мажи
| year = 1998
| other_titles =