Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: fa:مدار الکتریکی
с
с (r2.7.1) (Бот Менува: fa:مدار الکتریکی)
[[ar:دائرة كهربائية]]
[[bn:তড়িৎ বর্তনী]]
[[bs:Električne mreže]]
[[bg:Електрическа верига]]
[[bs:Električne mreže]]
[[ca:Circuit elèctric]]
[[cs:Elektrický obvod]]
[[es:Circuito]]
[[eo:Elektra cirkvito]]
[[fa:مدارهایمدار الکتریکی]]
[[fr:Circuit électrique]]
[[ko:전기 회로]]
4.506

уредувања