Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Додадени 33 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: mn:Исмаил Кадарэ
с (r2.7.1) (Бот Додава: eo:Ismail Kadare)
с (r2.7.1) (Бот Додава: mn:Исмаил Кадарэ)
[[be:Ісмаіл Кадарэ]]
[[be-x-old:Ісмаіль Кадарэ]]
[[bg:Исмаил Кадаре]]
[[bs:Ismail Kadare]]
[[br:Ismail Kadare]]
[[bg:Исмаил Кадаре]]
[[ca:Ismail Kadare]]
[[cs:Ismail Kadare]]
[[he:איסמעיל קאדרה]]
[[hu:Ismail Kadare]]
[[mn:Исмаил Кадарэ]]
[[ro:Ismail Kadare]]
[[nl:Ismail Kadare]]
[[ja:イスマイル・カダレ]]
[[pl:Ismail Kadare]]
[[pt:Ismail Kadare]]
[[ro:Ismail Kadare]]
[[ru:Кадаре, Исмаил]]
[[sq:Ismail Kadare]]
86.434

уредувања