Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Додадени 33 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с
|flagsize = 200px
|image_caption =Од горе-лево: Воздушната линија на Астана, Ак Орда, [[Бајтерек]], западниот брег на реката, Исламскиот центар на Астана
|image_flag = FlagNew flag of Astana.png svg
|image_seal = New coat of arms of Astana.svg
|image_map =
|map_caption =
11

уредување