FilipVtori

Членува од 18 декември 2011
Одземени 229 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Нов корисник)
 
Нема опис на уредувањето
[[File:MKSl.png|thumb|Да живее [[Македонија]] и вечни да се [[Македонците]]]]
{{ombox|text='''Ова е Вашата корисничка страница.''' <span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да впишете нешто за Вас и Вашата работа на Википедија. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон-табела]] и [[Википедија:Кориснички кутии|кориснички кутии]] со цел другите корисници да знаат кои јазици ги познавате/зборувате, кои се Вашите интереси, со што се занимавате и слично.<br/>
Драги '''''„Википедијанци“''''',
 
Поради нашата љубов кон [[Македонија]], поради тоа што сме [[Македонци]]<br>не треба да дозволиме читателите на македонската Википедија (Македонците)<br>да паднат во влијанието на пропагандата на [[Грци]]те и [[Бугари]]те ([[Татаробугари|Татари]])<br>Затоа со мое големо незадоволство<br>ве замолувам да не ги преведувате статиите од странски јазик<br>на [[македонски јазик|македонски]]<br>поради тоа што така ја уништувате нашата историја, идентитет, симболи и име
'''This is your userpage.''' <span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here]</span> </span>you can write something about you, about [[Википедија:Вавилон|the languages you speak]] and about your work on Wikipedia.
 
'''Вечна да е МАКЕДОНИЈА!!!'''
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p>}}
<!-- Шаблон:Нов корисник -->
188

уредувања