Разлика помеѓу преработките на „Дишник“

Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додаје: scn:Cannarozzu fàusu Мења: ar:رغامى
с (Бот Додаје: sh:Dušnik)
с (Бот Додаје: scn:Cannarozzu fàusu Мења: ar:رغامى)
[[Категорија:Членконоги]]
 
[[ar:قصبة هوائيةرغامى]]
[[ca:Tràquea]]
[[cs:Průdušnice]]
[[pt:Traqueia]]
[[ru:Трахея]]
[[scn:Cannarozzu fàusu]]
[[sh:Dušnik]]
[[sr:Душник]]
7.052

уредувања