Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

с
r2.7.2) (Бот Додава: hu:Átírás (nyelvészet)
с (r2.5.2) (Бот Додава: it Брише: az, br, cv, el, fi, he, hi, hu, hy, id, jv, la, lad, ml, mr, pnb, sl, ta, ur, wa)
с (r2.7.2) (Бот Додава: hu:Átírás (nyelvészet))
[[it:Trascrizione]]
[[ka:ტრანსკრიფცია]]
[[hu:Átírás (nyelvészet)]]
[[nl:Transcriptie (taal)]]
[[ja:転写 (言語学)]]
11.372

уредувања