Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Никос Захаријадис''' ебил генерален Секретар на Комунистичката Партија на Грција од периодот на [[Грчка граѓанска војна|Граѓанската војна во Грција]] до [[1957]] година.