Разлика помеѓу преработките на „Пјер де Ферма“

Додадени 24 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: nn:Pierre de Fermat
(Ja дополнив биографијата за Пјер де Ферма, т.е. ја преведов статијата за Пјер де Ферма на Wikipedia од англиски на македонски.)
с (r2.7.1) (Бот Додава: nn:Pierre de Fermat)
[[ja:ピエール・ド・フェルマー]]
[[no:Pierre de Fermat]]
[[nn:Pierre de Fermat]]
[[oc:Pèire de Fermat]]
[[pms:Pierre de Fermat]]
86.434

уредувања