Разлика помеѓу преработките на „Шпантеков“

Одземени 6 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Шпантеков''' ([[герм.]] ''Spantekow'') е општинасело во реонот [[Источна Западна Померанија]], во сојузната покраина [[Мекленбург-Западна Померанија]], [[Германија]].
 
Ова е родно место на [[граматика|граматичарот]] и [[филологија|филолог]] [[Јохан Кристоф Аделунг]].