Научен метод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: jv:Métodhe èlmiah
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.1) (Бот Додава: sr:Naučna metoda)
с (r2.7.1) (Бот Додава: jv:Métodhe èlmiah)
[[it:Metodo scientifico]]
[[he:השיטה המדעית]]
[[jv:Métodhe èlmiah]]
[[lt:Mokslinis metodas]]
[[hu:Tudományos módszer]]
86.434

уредувања