Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Мерка-никулец“

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: <div class="boilerplate" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr><td>35px</td><td>''О...)
 
с
<div class="boilerplate" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr><td>[[Image:Nuvola apps kruler.png|35px]]</td><td>''Оваа статија поврзана со [[мерење]] или [[стандардизција]] [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[ВикипедијаПомош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''</td></tr></table></div>[[Категорија:Мерни никулци<noinclude>|*</noinclude>]]