Разлика помеѓу преработките на „Медиумска информативна агенција“

с
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: '''МИА''' - Македонска информативна агенција, почнала со работа Македонската во Скопје на [[3...)
 
с
МИА е официјален јавен информативен сервис на [[Република Македонија]], новинска агенција формирана со одлука на [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]] во февруари 1992 година, а активирана со одлука на Владата на [[Република Македонија]] на 1 декември 1997 година.
 
{{Македонија-никулец}}
 
[[Категорија:Македонија]]