Правно лице: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.110 бајти ,  пред 14 години
Нова страница: '''Правно лице''' е субјект на правото зад кој стојат група физички лица на кои правото им дозво...
(Нова страница: '''Правно лице''' е субјект на правото зад кој стојат група физички лица на кои правото им дозво...)
(нема разлика)
1.269

уредувања