Разговор со корисник:Fsimeski: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{subst:добредојде|Kiril Simeonovski}})
 
Нема опис на уредувањето
*[[Википедија:Вашата прва статија|Како да создадете статија]]
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|Википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги Вашите пораки на [[Википедија:Страници за разговор|страниците за разговор]] со внесување на четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата [[Википедија:Прашања]], прашајте ме мене [[Разговор со корисник:Kiril Simeonovski|на мојата страница за разговор]], или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 13:17, 11 јуни 2011 (CEST) <!-- Шаблон:Добредојде -->
 
{{помош}} Зошто статиите што ги создавам, автоматски не се поврзуваат со статиите на истата тема на другите јазици? Дали има некоја посебна процедура за тоа поврзување да се изврши и на левата страна да стои на кои се јазици ја има статијата? Фала. [[User:Fsimeski|Fsimeski]] <small>([[User talk:Fsimeski|разговор]])</small> 10:04, 14 јануари 2012 (CET)
1.738

уредувања