Разлика помеѓу преработките на „Синапсиди“

Додаден 41 бајт ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{автоматска таксокутија
{{Automatic taxobox
| name = Синапсиди
| fossil_range = <br>доцен [[мисисип]] - рана [[креда]]<br /><small>Потомскиот таксон [[Цицачи]] живее и денес</small>
| authority = [[Хенри Ферфилд Озборн|Osborn]], 1903
| synonyms =
* Теропсиди
* Theropsida
| subdivision_ranks = SubgroupsПодгрупи
| display_children = 2
}}