Разлика помеѓу преработките на „Синапсиди“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Automatic taxobox
| name = Синапсиди
| fossil_range = <br>доцен [[Мисисипмисисип]] - рана [[Кредакреда]]<br /><small>Потомскиот таксон [[Цицачи]] живее и денес</small>
| image = Dimetrodon.jpg
| image_caption = Скелет на ''[[Dimetrodon grandis]]''