Муслимани (народ): Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Adding {{Ризница-врска|Bosniaks}}
с (Bot: Adding {{Ризница-врска|Bosniaks}})
{{Народ-никулец}}
 
<!--Other languages-->
[[Category:Народи и народности во СФРЈ]]
{{Ризница-врска|Bosniaks}}
 
[[CategoryКатегорија:Народи и народности во СФРЈ]]
[[Категорија:Етнички групи во Македонија]]
[[Категорија:Етнички групи во Црна Гора]]
[[Категорија:Етнички групи во Словенија]]
 
<!--Other languages-->
[[bg:Мюсюлмани (народ)]]
[[ca:Musulmans (nacionalitat)]]
457

уредувања