Разлика помеѓу преработките на „Уникс“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: fr:Unix
с (Отстрането уредувањето на 77.28.180.103 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
с (r2.7.1) (Бот Менува: fr:Unix)
[[fa:یونیکس]]
[[hif:UNIX]]
[[fr:UNIXUnix]]
[[ga:UNIX]]
[[gl:UNIX]]
24.517

уредувања