12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 15 години
с
reorder
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...
 
с reorder
Ред 1:
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
|[[Јожеф Антал]], премиер на [[Унгарија]], во [[Будимпешта]] од [[срцев удар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Дарко Дамески]], еден од најистакнатите македонски театарски, филмски и телевизиски актери.
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
|[[Јожеф Антал]], премиер на [[Унгарија]], во [[Будимпешта]] од [[срцев удар]].
|}
<noinclude>