Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Истанбул“

с
r2.7.2) (Бот Додава: diq:Category:Estanbol
с (r2.7.2) (Бот Додава: fy:Kategory:Istanbûl, sco:Category:Istanbul)
с (r2.7.2) (Бот Додава: diq:Category:Estanbol)
[[be:Катэгорыя:Горад Стамбул]]
[[be-x-old:Катэгорыя:Стамбул]]
[[bs:Kategorija:Istanbul]]
[[bg:Категория:Истанбул]]
[[bs:Kategorija:Istanbul]]
[[ca:Categoria:Istanbul]]
[[ceb:Kategoriya:İstanbul]]
[[vi:Thể loại:Istanbul]]
[[war:Category:Istanbul]]
[[diq:Category:Estanbol]]
[[zh:Category:伊斯坦堡]]
109.264

уредувања