Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

нема опис на уредувањето
'''Маја Апостолоска''' е поетеса и книжевна критичарка. Родена е на [[7 декември]] [[1976]] година. Дипломирала општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје, каде моментално е магистрантка по македонски јазик и лингвистика. Уредничка е на списанието за книжевност, уметност и култура „Книжевно житие“.
 
==Литературно творештво==
Анонимен корисник