Разлика помеѓу преработките на „Каранфилче“

Додаден 61 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
|}}
 
'''Каранфилче''' (''Syzygium aromaticum'') е сосушена цветна пупка од истоименото растение. По потекло е од [[Молучките Острови]], а денеска најмногу се произведува во: [[Танзанија]], [[Мадагаскар]] и [[Индија]]. Најголем светски извозник е [[Танзанија]].
== Наводи ==
 
{{наводи}}
{{никулец}}