Разлика помеѓу преработките на „Omne Datum Optimum“

Додадени 13 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ru:Omne Datum Optimum)
с
== Наводи ==
{{reflist}}
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.knightstemplarvault.com/static.php?page=omnedatumoptimum Omne Datum Optimum-оригиналниот текст на латински со превод]
 
 
{{Никулец од областа на историјата}}
 
[[Категорија:Темплари]]
[[Категорија:Папски були од 12 век]]
 
[[de:Omne datum optimum]]