Вудсток (фестивал): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Во 2005 година, аргентинскиот писател Едгар Бро ја објави книгата Вудсток, долга поема во спомен на фестивалот. Англиски превод на таа поема беше објавен во јануари 2007 година од страна на Зборови без граници.
 
[[Категорија:Концерти]]
 
[[Категорија:Њујоршка култура]]
[[Категорија:Музички фестивали]]
 
{{Link FA|de}}