Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 156 бајти ,  пред 12 години
с
Додавање координата са бугарске Википедије
с (Додавање координата са бугарске Википедије)
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=20° 51' 29" сев. ш.
| географска должина=41° 52' 36" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=20 | lat_min=51 | lat_sec=29
| lon_dir=E | lon_deg=41 | lon_min=52 | lon_sec=36
| веб=
}}
4.300

уредувања