Гуштери (род): Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Taxobox | name = ''Гуштери'' | image = Lacerta agilis.jpg | image_width = 200px | image_caption = планинска гуштерица | re...)
 
сНема опис на уредувањето
| image_caption = [[планинска гуштерица]]
| regnum = [[Животни]]
| phylum = [[ХотдатиХордати]]
| classis = [[Влекачи]]
| ordo = [[Лушпести влекачи]]
| subdivision_ranks = Видови
| subdivision =
Многу, вид. во текстот.
Many, see text.
}}