Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 154 бајти ,  пред 12 години
с
Додавање координата са бугарске Википедије
с (Бот Додаје: bg:Алданци, sq:Alladinci)
с (Додавање координата са бугарске Википедије)
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=41° 22' 5" сев. ш.
| географска должина=21° 17' 47" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=22 | lat_sec=5
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=17 | lon_sec=47
| веб=
}}
4.300

уредувања