Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
с (Нова страница: == Вовед == Исмаил Кадаре е единствениот албански писател кој ужива голема меѓународна репутац...)
 
с (Исмаил кадаре преместена како Исмаил Кадаре)
3

уредувања