Бастион: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
Бот Мења: it:Baluardo
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: ast:Bastión)
с (Бот Мења: it:Baluardo)
[[et:Bastion]]
[[fr:Bastion]]
[[it:BastioneBaluardo]]
[[ja:堡塁]]
[[ka:ბასტიონი]]
4.699

уредувања