Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Рушити“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Основач е и директор на театарот Алтернативе, Скопје во периодот од 1998-2002 година. Во [[2002]] година бил еден од основачите на културниот магазин Алтернатива, а во текот на 2002-2003 година е член на бордот на Про хелветиа. Посетувал повеќе обуки од областа на менаџирање на институциите од културата во странски образовни институции. Рушити зборува [[англиски]], [[германски]], [[српски]] и [[италијански]] јазик.
 
 
{{Македонија-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:Политичари од Република Македонија]]