Разлика помеѓу преработките на „Роман“

Додадени 17 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: csb:Pòwiesc
с (r2.6.4) (Бот Менува: be:Раман)
с (r2.6.5) (Бот Додава: csb:Pòwiesc)
[[kn:ಕಾದಂಬರಿ]]
[[ka:რომანი (პროზა)]]
[[csb:Pòwiesc]]
[[kk:Роман (қала)]]
[[sw:Riwaya]]
8.502

уредувања