Множина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.4) (Бот Додава: got:𐍆𐌹𐌻𐌿𐍂𐌰𐌸𐌾𐍉
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: et:Mitmus)
с (r2.5.4) (Бот Додава: got:𐍆𐌹𐌻𐌿𐍂𐌰𐌸𐌾𐍉)
[[eo:Pluralo]]
[[gd:Iolra]]
[[got:𐍆𐌹𐌻𐌿𐍂𐌰𐌸𐌾𐍉]]
[[hsb:Plural]]
[[hr:Množina]]
7.011

уредување